Norvegai investicijoms pasirenka Lietuvą

Šiandien Norvegijos – Lietuvos prekybos rūmų (NLCC) organizuoto seminaro „Investicijų į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje tendencijos 2012 metais ir ateityje” dalyviams buvo pristatytas naujas Mindaugo gatvėje Vilniuje kylantis kvartalas „Oslo namai” ir šių metų rugsėjo mėnesį duris atversiantis viešbutis Nordic Choice Comfort Hotel, į kuriuos Norvegų investuotojus atstovaujanti grupė Selvaag su partneriais investuoja daugiau nei 100 mln. litų.

„Norvegų investuotojai žvelgia į naują Mindaugo gatvės rajoną, kaip į patrauklią, bet neišnaudotą erdvę miesto centre. Pastebėjome, kad brangstant kurui ir šildymui, greitėjant gyvenimo tempui, vis didesnę svarbą renkantis būstą, turi vieta ir išplėtota infrastruktūra, prioritetinę reikšmę įgyja greitai pasiekiami reikalingiausi objektai. Gyventi miesto pakraštyje didesnę laiko dalį praleidžiant centre tampa didele prabanga, – kalbėjo Selvaag LT vadovas Egidijus Damulis. Pasak jo, norvegų žingsnis investuoti Lietuvoje, rodo tai, kad jie tiki Lietuvos verslo aplinka, turizmo paslaugų plėtra ir būstų rinka mūsų šalyje.

Per trejus metus Kauno ir Mindaugo gatvių sankirtoje esančioje teritorijoje planuojama pastatyti tris skirtingos architektūros gyvenamuosius namus su požeminėmis automobilių stovėjimo aikštelėmis, vidiniu uždaru kiemeliu, viešuoju skveru. Pirmuoju etapu statomas gyvenamasis pastatas, kuriame bus įrengta 112 butų su balkonais, kurių plotas bus nuo 30 iki 73 kv. m. Namai statomi naudojant šiuolaikiškas energiją taupančias technologijas, aukščiausios kokybės medžiagas bei diegiant pažangius projektinius sprendimus.

Kaip teigia advokatų kontoros „Raidla Lejins & Norcous” vadovaujantis teisininkas Aušrys Šliavas, Lietuvos teisinė sistema yra pritaikyta net sudėtingiausioms nekilnojamojo turto projektų struktūroms, tačiau būtina įvertinti įsigyjamo arba plėtojamo turto specifiką ir vietinio teisinio reguliavimo ypatumus.

Norvegų valdomai viešbučių grupei Nordic Choice priklausančiame 200 kambarių (400 vietų) viešbutyje kambarį jau dabar galima užsisakyti per tarptautines rezervacines sistemas. Jame taip pat bus 250 vietų konferencijų centras ir europinei virtuvei atstovaujantis restoranas.

Pasak Norvegijos – Lietuvos prekybos rūmų vadovės Birutės Kunciūtės, praėjusių metų pabaigoje  Norvegijos investicijos Lietuvoje sudarė 2,001 mlrd. litų (5,4 proc. visų TUI). Didžiausia investicijų dalis atitenka finansams ir draudimui (850,69 mil. Litų) bei pramonei 372,88 mln. litų. Investicijos į nekilnojamąjį turtą sudare 212,49 mln. litų.

Seminare užsienio investicijų perspektyvas Lietuvoje apžvelgė Ūkio ministras Rimantas Žylius, pranešimus apie nekilnojamojo turto sandorių tendencijas ir teisinius aspektus skaitė Finansų ir nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės  Newsec/Re&Solution investicinių sandorių paslaugų grupės vadovė Baltijos regionui Neringa Rastenytė bei advokatų kontoros „Raidla Lejins & Norcous” vadovaujantis teisininkas Aušrys Šliavas.

Apie NLCC: Norvegijos-Lietuvos prekybos rūmai (NLCC) yra ne pelno organizacija, vienijanti daugiau nei 60 narių, iš kurių didžioji dalis yra Norvegijos investuotojai Lietuvoje bei Lietuvos verslininkai suinteresuoti Lietuvos ir Norvegijos ekonominio bendradarbiavimo skatinimu. Asociacija buvo įkurta 2009 metais buvusio ambasadoriaus Steinar Gil ir Norvegijos verslininkų Lietuvoje iniciatyva.Birutė Kunciūtė, NLCC direktorė
tel.: (+370 5) 2660319
mob.: (+370) 610 02690
el. paštas: info@nlcc.lt
Apie SELVAAG: norvegų bendrovė SELVAAG per daugiau nei 60 veiklos metų pastatė virš 50.000 būstų. SELVAAG veikla apima gyvenamojo būsto, viešbučių, komercinių pastatų vystymo ir valdymo projektus Skandinavijoje, JAV, Lenkijoje, Baltijos ir kitose šalyse. SELVAAG grupės apyvarta2011 m. buvo 2,7 mlrd. NOK. Lietuvoje SELVAAG veiklą vysto nuo 2000 metų.
Apie Oslo Namus: www.oslonamai.ltEgidijus Damulis, UAB „Selvaag LT” direktorius
tel.: (+370 5) 2168584
mob.: (+370) 6 999 0 666
el. paštas: ed@selvaag.no