NT Akademija: mokymus baigė jau penktoji laida

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) kartu su partneriais ISM, VILNIUS TECH ir Mykolo Romerio universitetų dėstytojais įkurta NT Akademija įteikė studijų baigimo diplomus jau penktajai dalyvių laidai. 2021 metų rudenį startavęs NT žinių gilinimo ir plačios profesinės imties projektas iš viso jau sulaukė 121 su NT sektoriumi susijusio profesionalo.

„NT Akademijos alumnų gretos plečiasi, kuriasi stipri ir motyvuota NT specialistų bendruomenė, iš kurios girdime prašymų plėsti ir dar labiau gilinti NT Akademijos formatą. Diegti antros pakopos studijas. Toks poreikis – stiprus įvertinimas ir indikacija, kad NT Akademija eina teisingu keliu. Kol kas sprendimų dėl tęstinių NT Akademijos studijų nesame priėmę, bet girdime, svarstome, dėliojame galimybes“, – apie NT Akademijos sėkmingą veiklą kalba idėjos autorius Mindaugas Statulevičius, LNTPA prezidentas.

Viena iš papildomų NT Akademijos praplėtimo galimybių – NT Akademijos dirbtuvės, kurios organizuojamos pavasario-vasaros laikotarpiu. Tai dviejų dienų praktinės studijos, kurių metu NT Akademijos absolventai darbuojasi su realiais projektais, atlieka atvejo analizes.

Pagrindinis ir  svarbiausias NT Akademijos siekis – suteikti įvairių sričių specialistams dirbantiems NT sektoriuje kuo įvairesnę ir gilesnę žinių charakteristiką apie šios rinkos plėtrą ir jos dedamąsias dalis: nuo rinkos analizės iki biudžeto, NT teisės ir pardavimų komunikacijos.

„Žavu stebėti, kaip patyrę NT profesionalai, stambių įmonių vadovai ar savininkai skirtingos tematikos paskaitose atrasdavo vis naujų, dar nepačiupinėtų kampų. Vadinasi, NT rinka labai dinamiška, įvairiabriaunė ir greitai besikeičianti, kad net jos senbuviai ją atranda iš naujo“, – kalba LNTPA vadovas.

Beveik tris mėnesius trunkantis studijų ciklas apima urbanistikos ir architektūros tematikas, projektų valdymo ir finansavimo pagrindus, teisinio ir mokestinio NT reguliavimą bei taikymo specifiką, statybos proceso valdymą, projektų rinkodarą ir komunikacinę strategiją, tvarumo standartus užtikrinančius sprendimus.

Net 25 geriausi savo sričių specialistai – plėtotojai, architektai, teisininkai, finansininkai, mokslininkai ir NT rinkodaros bei komunikacijos specialistai – dalinosi savo žiniomis, naujausia praktika.

NT Akademija tęsė savo išskirtinę tradiciją ir kiekvienus mokymus organizavo vis kitoje, unikalioje miesto vietoje: „Labai pasiteisinęs modelis. Kaip ir pirmų mokymų grupės, taip ir ši  turėjo išimtines galimybes ne tik pabūti objektuose, į kuriuos taip paprastai nepakliūsi, bet ir susipažinti su jais iš arčiau ekskursiniuose turuose. Kai kuriuos projektus pristatė patys jų autoriai“, – kalba M. Statulevičius.

Šį rudenį į NT akademijos lokacinių sprendinių sąrašą pateko tokie išskirtiniai objektai kaip Senatorių pasažas, Bokšto skveras, konversiją išgyvenantis Žalgirio stadionas, Paupio kvartalas, iš naujo atgimstantis Vilniaus TV bokštas, geriausiu komerciniu NT projektu 2022 m. pripažintas „Neringos“ viešbutis, modernieji Business Garden ir  Cyber City,  išmanusis JUNG Vilnius pastatas ir kiti, unikaliai saviti ir įdomūs sostinės NT pastatai.

NT Akademijos dalyviai turi išgyventi ir projektinių darbų gynimo procesą. Suskirstyti į komandas, ntakademiečiams būna išdalinamos užduotys, kuriose prašoma pagrįsti arba paneigti realiai egzistuojančio NT objekto plėtros potencialą: įvertinti lokaciją, projekto paskirtį, investicijų grąžos perspektyvas, realizacijos laikotarpį. Komandų projektinius darbus vertina kompetentinga komisija, kurią sudaro aukščiausio lygio NT rinkos profesionalai.

Norintiems tapti NT Akademijos absolventais, kviečiame susipažinti išsamiau su studijų programa, lektoriais bei registracijos forma čia.

Dalinamės keliais 5 NT Akademijos laidos dalyvių atsiliepimais apie studijas:

Nuotraukos iš NT Akademijos diplomų įteikimo šventės:

Fotografė Monika Pietarytė