Patrauklios būsto kainos skatina rinkos aktyvumą

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), reikšmė šių metų rugpjūčio mėnesį smuktelėjo 0,1%. Birželį ir liepą buvo stebimas toks pats sumažėjimas. Palyginti su praėjusių metų rugpjūčiu, per metus butų kainos Lietuvos didmiesčiuos kito 1,3% žemyn.

Rugpjūtį Kaune, butų kainoms smuktelėjus 0,3%, vidutinė kvadratinio metro kaina sumažėjo iki 3330 Lt (-11 Lt/kv. m.). Klaipėdoje buvo užfiksuotas 0,1% kainų ūgtelėjimas, o vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 3324 Lt (+2 Lt/kv.m.). Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje praėjusį mėnesį vidutinės butų kainos nekito ir išliko tokios pačios kaip ir liepą: Vilniuje – 4124 Lt/kv.m. , Šiauliuose – 1890 Lt/m2, Panevėžyje – 1848 Lt/kv.m..

Palyginti su 2011 metų rezultatais, šių metų sausio-rugpjūčio laikotarpiu butų sandorių skaičius išaugo beveik 6%, о vien per rugpjūtį augimas sudarė net 12%. „Stebinanti ir gan neįprasta statistika, žinant, kad vasarą rinka paprastai būna aprimusi. Akivaizdu tai, kad šiuo metu vyraujantis būsto kainų lygis (beje iš esmės nesikeičiantis jau kelerius metus) yra išties patrauklus ir priimtinas pirkėjui. Labai tikėtina, tai ir lemia rinkos aktyvumą “, – komentuoja Saulius Vagonis, „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovas.

Vertinant metinius duomenis, visuose Lietuvos didmiesčiuose per paskutinius 12 mėnesių butų kainų pokytis išlieka neigiamas ir sudaro: Vilniuje – 1,2%, Kaune – 1,3%, Klaipėdoje – 0,9%, Šiauliuose – 4,0% ir Panevėžyje – 0,8%.

Kontaktinis asmuo:
Saulius Vagonis
UAB „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkotyros sk. vadovas
Tel.: 8 5 210 97 17
Mob. tel.: 8 685 78 228