Plėtotojai ir architektai sutarė dėl glaudesnio bendradarbiavimo

Trečiadienį vykusiame Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Lietuvos architektų rūmų (LAR) susitikime aptarti ketinimai labiau stiprinti su miesto plėtra dirbančių architektų, vystytojų, urbanistų bendruomenių bendradarbiavimą.

Anot LNTPA vadovo Roberto Dargio, didesnis sutarimas visų miestą kuriančių bendruomenių leistų greitesnę ir pažangesnę plėtrą, padėtų sukurti viziją, kaip auginti miestus regionuose, padėti visuomenei įsitraukti į urbanistinę plėtrą.

Anot LAR pirmininkės Daivos Bakšienės, nauji teisės aktų pokyčiai LAR leis atstovauti viešąjį interesą.

 „Ilgą laiką gyvavęs architekto vien kaip aplinkos kūrėjo įvaizdis kinta, – pabrėžė D. Bakšienė, – šiais laikais svarbus architekto kaip mediatoriaus vaidmuo, nes interesų, kuriuos jis turi suderinti, yra labai daug“. Anot jos, neneigiant ekonominių interesų, rūpinamasi ir bendrų visuomenės interesų išlaikymu.  „Visi laimi, jei sutariama iš pradžių, nei vėliau klimpstama į teisminius ginčus ir kitus konfliktus“, – teigė LAR pirmininkė.

Sutarta bendradarbiauti glaudžiau ir įtraukti kitas su plėtros sektoriumi susijusias bendruomenes į diskusijas apie miestų plėtros principus.  Kalbant apie didesnio dialogo paiešką apsvarstyta galimybė LAR įtraukti į kasmet LNTPA organizuojamo Darnios plėtros konkurso komisiją, aktyviau dalyvauti Urbanistinio forume organizavime.

LNTPA ir LAR atstovų posėdis