Pristatomas pirmasis integruotas vadovėlis apie nekilnojamojo turto vystymą

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) rugsėjo 5 dieną pristatomas pirmasis integruotas 880 psl. lietuviškas vadovėlis „Darnus nekilnojamojo turto vystymas“, prie kurio dirbo 20 autorių – mokslininkų ir verslo praktikų. Ši knyga – tai pirmasis toks kompleksiškas leidinys, kuriame nekilnojamo turto (NT) vystymas nagrinėjamas iš tradicinių ir neįprastų pozicijų, nuo idėjos – iki projekto įgyvendinimo ir priežiūros.

„Nekilnojamo turto vystymą šioje knygoje analizuojame ne tik ekonominiais, politiniais, teisiniais ir kitais tradiciniais aspektais, bet ir kultūriniais, etiniais, psichologiniais, religiniais, aplinkosaugos, pasitikėjimo“, – sako vienas knygos sudarytojų profesorius Artūras Kaklauskas. Anot jo, uždarose patalpose žmogus praleidžia apie 90 proc. savo gyvenimo, todėl bet kokia NT plėtra turi būti gerai apgalvota ir darni.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas Robertas Dargis, vienas vadovėlių autorių ir rėmėjų, pabrėžia, kad vadovėlyje šalia teorijos apibendrinama ir geroji Lietuvos praktikų patirtis.

„Pristatydami šią knygą plačiajai skaitytojų auditorijai, norime pasidalyti mintimis apie aktualius nekilnojamojo turto vystymo klausimus ir viziją, kuri suteiktų prasmę teoriniams teiginiams ir praktinei veiklai. Tai ypač svarbu, kai kokybės kartelė vystytojams vis labiau kyla, NT plėtra turi būti ypač apgalvota ir harmoninga, įvertinant ir miestų susitraukimo perspektyvas“, – sako R. Dargis.

Viena knygos sudarytojų doc. dr. Dalia Bardauskienė džiaugiasi, kad knyga bus kertiniu vadovėliu ne tik studentams, bet ir visiems, norintiems daugiau sužinoti apie NT vystymą.

„Žinios – svarbiausia sąlyga gerajai praktikai ir ši knyga bus svarbiausiu pagalbininku. Čia apibendrinta geriausia pasaulio patirtis ir pateikiama NT vystymo perspektyva iš vystytojo, finansų institucijų, valstybės, pirkėjo, žiniasklaidos ir kitų perspektyvų, todėl čia sukauptos žinios naudingos ir labai plačiai auditorijai“, – kalba D. Bardauskienė.

Pirmasis knygos tiražas – 200 egzempliorių. Studentams ir dėstytojams knyga bus pasiekiama ir elektroniniu formatu elektroninio mokymo intelektinėje sistemoje.

Vadovėlis „Darnus nekilnojamojo turto vystymas“ parengtas ir išleistas vykdant ESF finansuojamą projektą Nr. VP1-2.2-ŠMM-07-K-01-050 „Statybos ir nekilnojamojo turto specialistų imitacinio mokymo centro įkūrimas“. Vadovėlio leidybą parėmė ir LNTPA, AB „YIT Kausta“, UAB „Eika“,  UAB „Merko statyba“, UAB „Veikmė“, UAB korporacija „Matininkai“, AB „Hanner“, UAB „Ober – Haus“ nekilnojamas turtas.

 

VGTU Viešosios komunikacijos direkcija
Telefonas (8 5) 274 5025
El. paštas: vkd@vgtu.lt