Pusryčiuose su Vilniaus miesto vadovais aptarti svarbiausi NT sektoriaus klausimai

Penktadienį vykusiuose LNTPA ir Vilniaus m. vadovų verslo pusryčiuose buvo aptarti keli svarbiausi vystytojams klausimai.

Sostinės vyriausias architektas Mindaugas Pakalnis pristatė naujojo Bendrojo plano (BP) rengimą. Anot jo, dabar skaičiuojama, kad Vilniuje de facto  gyvena apie 600.000 gyventojų. Dar apie 50-80.000 gali apsigyventi dabar plėtrai numatytose teritorijose.

Pakalnio teigimu, svarstytina siūlyti kartu su naujuoju BP įteisinti apribojimus minimaliam aukštingumui aukštuminių pastatų zonose. Sostinė dabar turi daug rūpesčių su prekybos centras, nes miesto centre kuriasi užmiesčio tipo prekybos vietos – didelių plotų vieno aukšto pastatai su antžeminiais parkingais. Gali būti rekomenduojama prekybos centrus miesto centrinėse dalyse įrengti pvz. kaip kelių aukštų statinius su vidinėmis gatvėmis, kurios šaltuoju metų laiku veiktų kaip viešosios erdvės.

Susitikimo metu buvo aptartas proporcingas infrastruktūros kaštų pasidalinimas. Per savaitę vystytojams bus pristatytas savivaldybės parengtas projektas ir sutarta dėl to surengti diskusiją su miesto ūkio ir transporto departamento atstovais. Susitikimo metu taip pat pristatyti sprendimai kaip būtų galima tobulinti dabar galiojančią parkavimo tvarką.