Šalia Nemuno plečiasi uždaras gyvenamųjų namų kvartalas

Kaune, šalia Nemuno šlaito ir Panemunės šilo, iki 2013 m. vasaros iškils du nauji daugiabučiai gyvenamieji namai. Pradėti jų statybų darbai pažymėjo antrąjį projekto „Šilo namai” įgyvendinimo etapą. Šiame uždarame kvartale, kurį iš viso sudarys 16 gyvenamųjų namų, jau stovi du klasikinės architektūros daugiabučiai namai. Projektą vysto Suomijos koncernui priklausanti viena didžiausių statybos paslaugų grupių Lietuvoje AB „YIT Kausta”.

„Tai dar vienas žingsnis vystant uždarų gyvenamųjų kvartalų plėtrą Lietuvoje. Projektuojame juos atsižvelgdami į šiuolaikinio miestiečio poreikius. Tokių kvartalų išskirtinumas – rami, bet strategiškai patogi vieta, taip pat aptverta ir atidžiai sutvarkyta teritorija su jaukiomis žaliosiomis zonomis, pėsčiųjų taikais ir vaikų žaidimų aikštelėmis”, – sako bendrovės AB „YIT Kausta” generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Naujųjų mūrinių „Šilo namų” daugiabučių, kurių vienas bus keturių, o kitas – septynių aukštų, statybos darbai turėtų užtrukti iki ateinančių metų birželio. Iš viso suprojektuota 70 butų, kurie bus dviejų arba trijų kambarių. Jų plotas – nuo 37 iki 79 kvadratinių metrų.

Šie namai, kaip ir kiti „YIT Kausta” projektai, bus statomi vadovaujantis Suomijos koncerno taikomais statybos kokybės reikalavimais tiek dėl butų išplanavimo, tiek dėl infrastruktūros. Numatyta daugiabučių energinio naudingumo klasė – ne žemesnė kaip B. Dalyje butų planuojama pasiūlyti pažangias ir energiją taupančias rekuperatorines vėdinimo sistemas, tad būsimi gyventojai turės galimybę gyventi itin taupiuose butuose.

Po daugiabučiais numatyta įrengti požemines automobilių stovėjimo aikšteles, septynių aukštų name gyventojų patogumui suprojektuotas liftas. Taip pat planuojama nutiesti privažiavimo kelius iki antžeminių ir požeminių automobilių stovėjimo aikštelių. Pagrindinė teritorijos dalis bus skirta jaukiems pėsčiųjų takams ir vaikų žaidimų aikštelėms įrengti. Sklype siekiama išsaugoti kuo daugiau medžių ir žaliųjų plotų. Pirmųjų aukštų gyventojų patogumui bus įrengtos jaukios terasos arba privatūs kiemeliai.

Kauniečiai jau įvertino galimybę suderinti jaukią uždarą gyvenamąją erdvę ir ramią aplinką kartu su patogiu susisiekimu su miesto centru. Daugiau nei pusė per pirmąjį „Šilo namų” statybų etapą pastatytų 4 aukštų namų butų jau turi savo šeimininkus.

„Šilo namai” įsikūrę toliau nuo pagrindinių Kauno gatvių, šalia Panemunės šilo ir Kauno tvirtovės (VI fortas). Kita vertus, visai netoli šių namų yra didelis prekybos centras, įvairios ugdymo įstaigos, greta sklypo esančioje gatvėje įsikūręs lopšelis-darželis „Eglutė”, „Nemuno” vidurinė mokykla. Miesto centras automobiliu pasiekiamas vos per keletą minučių, taip pat gerai išplėtotas ir susisiekimas viešuoju transportu.

Apie „YIT Kausta” įmonių grupę

Įmonių grupė „YIT Kausta” priklauso didžiausiam Suomijos statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation”, kuris šiais metais švenčia 100 metų veiklos jubiliejų. Suomijos statybos paslaugų koncernas veikia nuo 1912 m. ir valdo 450 padalinių Šiaurės ir Vidurio Europoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje. YIT priklausančiose įmonėse 14 šalių dirba apie 26 tūkstančius darbuotojų.

Lietuvoje veikiančią įmonių grupę „YIT Kausta” sudaro viena didžiausių Lietuvoje rangos, statybos paslaugų ir komercinio nekilnojamojo turto vystymo įmonių AB „YIT Kausta” bei gyvenamosios statybos objektų tiesioginiais pardavimais ir projektų plėtra užsiimanti UAB „YIT Kausta būstas”.

Daugiau informacijos:

AB „YIT Kausta” marketingo vadybininkė
Goda Aškelavičienė
Mob. +370 650 11515
El. p. Goda.Askelaviciene@yit.lt
www http://www.yit.lt/