Septintasis Lietuvos urbanistinis forumas tema “Miestas ir vanduo” Kaune, spalio 25 d.

Šiemet tradicinis Lietuvos urbanistinis forumas kviečiamas spalio 25 dieną. Jis bus surengtas Kaune, Žalgirio arenos mažajame amfiteatre (Karaliaus Mindaugo pr. 50). Jau septintasis forumas vyks Kauno architektūros festivalio „KAFe 2013“ metu (išsamiau apie festivalį – www.kafe2013.lt). Šiemetinio forumo tema – miestas ir vanduo.

IMG_20130827_124934

Pirmosios gyvenvietės buvo kuriamos greta vandens telkinių ar gėlo vandens šaltinių, aptikus vandentiekio ar irigacinės sistemos archeologinius pėdsakus senųjų  miestų griuvėsiuose, tai traktuojama, kaip pažangios visuomenės rodiklis, dabartiniai miestai aprūpinami geriamu vandenių, smarkiai išplėtotos laivyba prekybiniams ir transporto poreikiams tenkinti, tačiau ar pakankamai dėmesio skiriame vandens ir miesto simbiozei analizuos ir aptars Urbanistiniame forume susirinkę specialistai.

Pranešimą apie Lietuvos planavimo sistemos įtaką investicijoms mūsų šalyje skaitys LNTPA ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Robertas Dargis, Kauno technologijos universiteto docentas G. Balčytis forume kalbės apie upių įtaką miesto architektūriniams sprendimams, architektas Mindaugas Pakalnis plačiau analizuos  vandens  ir miesto planavimo temą. Su forumo programa galima susipažinti čia .

Urbanistinis forumas – tai konferencija, praktinių žinių ir teorinės informacijos perdavimo platforma, pasitarimas jungiantis įvairių sričių specialistus. Forume gvildenamos darnios plėtros temos, kur svarbiausiu faktoriumi išlieka žmogus – veiklus, atsakingas, kuriantis ir besimokantis.

Kasmetinių Lietuvos urbanistinių forumų organizavimas – bendra LR Aplinkos ministerijos ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos bei partnerių  pradėta iniciatyva.

Pirmąją Lietuvos urbanistinio forumo rezoliuciją 2007 spalio 25 d.  pasirašė septynios suinteresuotos institucijos:

  • LR Aplinkos ministerija
  • Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija
  • Lietuvos laisvosios rinkos institutas
  • Vilnius Gedimino technikos universitetas
  • Lietuvos architektų sąjunga
  • Lietuvos statybininkų asociacija
  • Lietuvos inžinierių sąjunga

Šiųmetį, jau VII urbanistikos forumą Aplinkos ministerija organizuoja kartu su Kauno technologijos universitetu. Tarp renginio partnerių – LNTPA, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos statybininkų asociacija, Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.

Į forumą kviečiami ir laukiami su architektūra ir urbanistika susijusių valstybės ir savivaldybių institucijų tarnautojai, architektai, teritorijų planavimo, nekilnojamojo turto ir statybos specialistai, projektuotojai. Ketinančius dalyvauti renginyje, prašome iki spalio 23 d. apie tai pranešti el. paštu kat0903@ktu.lt .