Teisininko komentaras: šiandien galiojantis žemės mokestis – vargu ar tokią praktiką galima laikyti efektyvia arba tęstina

2013 m. sausio 1 d. įsigaliojęs žemės mokestis jau sukėlė abejonių dėl teisinės technikos ir galimais įgyvendinimo nesklandumais. Abejonių kelia ir pačiame įstatyme numatytų mokesčio tarifų pagrįstumas bei proporcingumas. Klausimų kyla ir dėl šio bei nekilnojamo turto mokesčių administravimo kaštų bei surenkamų mokesčio pajamų santykio. „Šiandien turime du mokesčio įstatymus, panašiai ir kartu skirtingai reglamentuojančius laibai glaudžiai susijusių objektų – žemės ir kito nekilnojamo turto apmokestinimą. Vargu ar tokią praktiką galima pavadinti efektyvia arba tęstina.“ – teigia Saulė Dagilytė, advokatų kontoros SORAINEN teisininkė.

„Vienas iš racionaliausių sprendimų šiuo atveju sprendžiant minėtas problemas – vieningas nekilnojamojo turto mokestis, apimantis tiek žemės, tiek kito nekilnojamojo turto apmokestinimą. Išplėtus šio mokesčio bazę, atsisakius daugelio nepagrįstų lengvatų, nustačius priimtiną tarifą ir suvienodinus administravimą, šis mokestis gali tapti efektyvesniu pajamų šaltiniu savivaldybėms bei priimtinesnis verslui bei visuomenei“ – šiandien LNTPA konferencijoje kalbėjo Saulė Dagilytė.

„Stoviniuoti šioje situacijoje negalime – būtina imtis priemonių nedelsiant, nes savivaldybės rizikuoja netekti pajamų iš žemės mokesčio. Šiuo metu darbą jau pradėjo Ministro Pirmininko potvarkiu sukurta darbo grupė, kuri atliks mokesčių sistemos peržiūrą bei artimiausiu metu parengs siūlymus sisteminiai reformai, todėl tikiuosi, kad ir šis klausimas nebus paliktas nuošalyje“ – teigia teisininkė.

Lietuvai  reformuoti turto mokestį jau prieš kurį laiką siūlė Tarptautinio valiutos fondo ekspertai bei Europos Vadovų Taryba.

SORAINEN yra vienintelė visiškai integruota regioninė advokatų kontora, teikianti verslo teisės paslaugas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje. Nuo veiklos pradžios1995 m. kontora sparčiai augo ir šiandien joje dirba daugiau nei 120 teisininkų ir mokesčių konsultantų, konsultuojančių vietos ir tarptautines įmones visais verslo teisės ir mokesčių klausimais Baltijos šalyse ir Baltarusijoje.

SORAINEN yra septynis kartus pripažinta „Metų advokatų kontora Baltijos šalyse“ – „Financial Times & Mergermarket“, „International Financial Law Review“ ir „PLC Which lawyer?“ tarptautiniuose apdovanojimuose. Kontora tris kartus buvo pripažinta „Metų mokesčių patarėju“ „International Tax Review“ apdovanojimuose. Be to, Baltarusijos teisingumo ministerija pripažino SORAINEN „Geriausia teisinių paslaugų teikėja Baltarusijoje“.

SORAINEN buvo pirmoji advokatų kontora Baltijos šalyse ir vienintelė Baltarusijoje, įdiegusi bendrą kokybės valdymo sistemą, sertifikuotą pagal ISO 9001:2000 standartą (sertifikuota „Lloyd’s Register Quality Assurance“2006 m.).

Daugiau informacijos:                                     Daugiau informacijos: Daugiau informacijos:
Saulė Dagilytė Justina Juršytė Neringa Petrauskaitė
Vyresnioji teisininkė
Mokesčių ir muitų praktikos
grupės vadovė
LNTPA Komunikacijos vadovė Plėtros ir rinkodaros vadovė
  Tel. +370 61 039 616 Tel. (8 682) 34551 Tel. +370 52 649 37
El. p. saule.dagilyte@sorainen.com El. p. justina@lntpa.lt El. p. neringa.petrauskaite@sorainen.com
www.sorainen.lt www.lntpa.lt www.sorainen.lt