Vilniaus centre ir prestižiniuose rajonuose butai jau brangesni

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 0,6%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių ūgtelėjo 1,1% (liepą metinis augimas siekė 0,8%).

Teigiami butų kainų pokyčiai rugpjūčio mėnesį buvo užfiksuoti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Ober-Haus“ duomenimis, sparčiausiai butų kainos augo sostinėje, kur užfiksuotas 0,9% augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1 316 Eur (+12 Eur/m2). Per metus butų kainos Vilniuje augo 2,1%, о nuo pastarojo žemiausio kainų lygio, kuris buvo pasiektas 2010 metų gegužę, jos yra išaugusios 14,0% (+162 Eur/m2). Klaipėdoje ir Kaune rugpjūčio mėnesį atitinkamai užfiksuotas 0,5% ir 0,1% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai pakilo iki 981 Eur (+5 Eur/m2) ir 941 Eur (+1 Eur/m2). Šiauliuose ir Panevėžyje kainų pokyčių nebuvo užfiksuota ir vidutinė kaina liko tokia pati kaip ir prieš mėnesį: Šiauliuose – 560 Eur/m2, Panevėžyje – 530 Eur/m2.

Per paskutinius dvylika mėnesių butų kainos Kaune mažėjo 0,3%, Šiauliuose – 0,4%, Panevėžyje – 0,2%. Tuo metu Klaipėdoje užfiksuotas 0,1% metinis augimas.

„Šių metų rugpjūčio mėnesį Vilniuje užfiksuotas teigiamas butų kainų pokytis yra didžiausias nuo 2014 metų pirmojo pusmečio. Nemažą įtaką šiam butų kainų augimui turėjo realizuojami nauji projektai centrinėje miesto dalyje ir prestižiniuose miesto rajonuose, kur naujų butų statybos ypač suaktyvėjusios. Naujos statybos išjudino ir paklausą. Jeigu 2013-2014 metų laikotarpiu centrinėje miesto dalyje, Senamiestyje ir prestižiniuose rajonuose (Antakalnyje, Žvėryne, Naujamiestyje) buvo įgyvendinta 19 naujų daugiabučių projektų, tai vien šiais metais bus baigtos apie 30 naujų projektų statybos. Akivaizdu, kad šiuo metu plėtotojai butus gali parduoti brangiau nei prieš keletą metų analogiškuose projektuose esančius butus.“,- teigia Saulius Vagonis, „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas.

Kontaktinis asmuo:
Saulius Vagonis
„Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas

Tel. 8 5 210 97 17