Vilniaus naujų butų rinkoje rekordiniai ketvirčio pardavimai nuo 2009 metų

2016 metų III ketvirtį Vilniuje parduotas rekordinis naujų butų kiekis nuo pat 2009 metų. Per tris paskutinius šių metų mėnesius sostinėje buvo realizuota 1140 naujos statybos butų – t. y. 27 % daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį ir 18 % daugiau nei 2016 metų II ketvirtį.

„Antrąjį metų ketvirtį šiek tiek sumažėjęs pirkėjų aktyvumas pirminėje būsto rinkoje, atėjus rudeniui, muša rekordus – per III ketvirtį realizuota vidutiniškai po 380 naujų butų per mėnesį. Neįprastai aktyvūs šiemet buvo liepos – rugpjūčio mėnesiai, kai vasariškų orų nelepinti klientai dėmesį skyrė naujo būsto paieškoms, o ne atostogoms. Per šį laikotarpį buvo parduota 60 % daugiau naujų butų nei pvz. gegužės – birželio mėnesiais“, – teigia UAB „Eika“ plėtros direktorius Martynas Žibūda.

2016 metų III ketvirtį, priešingai nei I ir II ketvirčiais, daugiausiai buvo realizuota ekonominės klasės butų, kurie sudarė – 47 % pardavimų. Labai panaši dalis teko vidutinės klasės būstui – 46 %, o likę 7 % teko prabangaus būsto segmentui. Populiariausi III ketvirtį buvo naujos statybos butai Pilaitėje (15 %), Naujamiestyje (14 %) bei Šnipiškėse (12 %).

NT plėtotojai per pastaruosius tris mėnesius pasiūlą papildė keturiolikoje naujų arba etapais tęsiamų projektų. Rinkai iš viso buvo pasiūlyta 1540 butų, tačiau net 1000 iš jų buvo vos 4 skirtinguose objektuose. „Nepaisant padidėjusio didžiųjų vystytojų aktyvumo, bendras laisvų butų skaičius rinkoje per ketvirtį padidėjo 7 % ir šiuo metu siekia beveik 3600 butų. Tai yra normalus vidutinis laisvų butų lygis Vilniaus mieste prie esamos paklausos. Svarbus aspektas yra tas, kad didžioji dalis – apie 70 % – šios pasiūlos yra dar tik pradėtuose, neseniai paskelbtuose projektuose. Užbaigtų, realiai pastatytų naujų butų Vilniuje, lyginant su 2400 butais pirminėje statybų stadijoje, yra beveik 6 kartus mažiau – vos 410“, – teigia Martynas Žibūda.

Vertinant pasiūlą pagal segmentus, ieškantys ekonominės klasės būsto šiuo metu gali rinktis iš 1310 butų, vidutinėje klasėje pasiūla siekia 1740, o mažiausias pasirinkimo galimybes turi prabangaus būsto pirkėjai – šiuo  metu jie gali rinktis iš 540 butų.

Per šių metų trečią ketvirtį vidutinė naujos statybos butų kaina sostinėje paaugo 1,7 % –  nuo 1710 eurų iki 1740 eurų už kvadratinį metrą. Didžiausią įtaką jos augimui turėjo ekonominės klasės butų kaina, kuri per paskutinius tris mėnesius pakilo 2,6 % ir šiuo metu siekia 1380 eurų už kvadratinį metrą. Dėl didesnės nei iki šiol konkurencijos 2,8 % sumažėjo būsto kaina vidutinėje klasėje, kuri šiuo metu siekia 1690 eurų už kvadratinį metrą. Prabangaus būsto segmente per trečiąjį ketvirtį taip pat fiksuojamas nežymus 0,9 % kainos sumažėjimas – šiuo metu vidutinė kaina už kvadratinį metrą yra 2750 eurų.

Apie įmonių grupę „Eika“

1992 m. įkurta bendrovė „Eika“  yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė daugiau nei 3750 butų ir 320 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų. „Eika“ daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „EIKA namai Pilaitėje“.

Kitos apžvalgos
2016 m. II ketv. Vilniaus naujų butų pardavimo apžvalga