Vilnius, Klaipėda, Druskininkai ir lietuviškos įmonės ieško investuotojų tarptautinėje MIPIM parodoje Kanuose

Nekilnojamojo turto ir investicijų plėtotojai iš Lietuvos bei trys šalies miestai Kanuose (Prancūzijoje) pristato savo projektus vienoje didžiausių tarptautinių NT ir investicijų parodų Europoje „MIPIM 2013“.

Vilniaus meras Artūras Zuokas susitiko su Londono meru Borisu Johnsonu, kuris pristatė Jungtinės Karalystės sostinės ateities vizijas, miesto augimo perspektyvas ir Londono plėtros teritorijas, kur galima būtų plėtoti komercinius ir gyvenamuosius projektus, miestui investuojant į infrastruktūrą.

„Londono meras parodoje MIPIM teigė, kad Londonas yra tarp 6 didžiausių pasaulio miestų, ir kasmet vis daugiau prancūzų į Londoną atvyksta dėl to, kad Prancūzijoje per dideli mokesčiai. Susitikęs su Londono meru pasakiau, kad visgi Vilnius yra tarp dešimties didžiausių Europos miestų ir per tiek laiko, kiek užtrunka su taksi iš Londono nuvykti į Stanstedo oro uostą, galima apvažiuoti visą Vilnių ir taip pasiekti 16 milijonų žmonių. Vilnius mielu noru priims ne tik prancūzus, bet ir visus norinčius ir pasiūlys dar mažesnius mokesčius nei Londone“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Meras A.Zuokas taip pat vakar dalyvavo vykusiame „Think tank“ (liet. „Idėjų kalvė“) renginyje, kur susitiko ir diskutavo su kitų miestų merais, dalinosi idėjomis.

Lietuva parodoje pristatoma kaip tvarus miestų tinklas – į Lietuvos regionus investuoti kvies tiek savivaldos, tiek ir privačių investuotojų plėtojami projektai.

„Investicijos labai svarbios atsigaunant tiek NT rinkai, tiek visai ekonomikai. O dalyvavimas MIPIM parodoje, kuri yra svarbiausias investicijų ir NT metinis įvykis, padeda atkreipti investuotojų dėmesį, kurie gali padėti įgyvendinti svarbiausius projektus. Šiemet Kanų parodoje lankosi per 20 tūkstančių dalyvių, dalyvauja visi didieji miestai. Todėl labai svarbu, kad po trejų metų pertraukos Lietuva čia sugrįžo ir Baltijos regionui atstovauja ne tik Ryga ir Talinas“, – sakė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius.

Į šią parodą vyksta turto plėtotojai iš Lietuvos – Newsec, Eika, Inreal, Lawin, Baltic Red, Agro management team, kaip partneriai – Vilniaus, Klaipėdos ir Druskininkų savivaldybės, pristatančios savo projektus, kurie paremti viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo (PPP) principais ir kitus nekilnojamojo turto bei investicinius projektus.

Vilnius pristato viešojo transporto Vilniuje galimybes, Architektūros parką, automobilių parkavimo galimybes miesto centre, Vilniaus viešąjį logistikos parką ir „Air Lituanica“.

Druskininkai pristato „Nemuno“ komplekso rekonstrukcijos viziją, buvusios miesto ligoninės pastato rekonstrukciją ir gamykloms skirto sklypo projektą.

Klaipėda pristato numatytų teritorijų (Taikos pr., Bangų g., Šilutės pl. ir Kauno g.) vystymo galimybes, Klaipėdos baseino ir sveikatingumo centro projektą bei Klaipėdos pilies ir bastiono komplekso statymo, rekonstravimo ir pritaikymo galimybes.

Taip pat parodoje pristatomi dešimt šalies įmonių komercinių projektų.