Visuotiniame LNTPA narių susirinkime iššūkių ir netikrumo metais tapusių 2020 m. veiklos apžvalga

Metiniame ataskaitiniame LNTPA narių susitikime asociacijos nariams pristatyta asociacijos valdybos ir administracijos veikla, įgyvendinant veiklos prioritetus 2020 m. ir susitarta dėl jų tęstinumo.

Pirmąkart nuotoliniu būdu rengtame susirinkime dalyvavo ir sveikinimo žodį bendruomenei tarė LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, pažymėjęs ministerijos nusiteikimą spręsti pagrindinius sektoriaus iššūkius – valstybinės žemės valdymo problematiką, infrastruktūros plėtros teisinio reguliavimo ir apmokestinimo taikymą, teritorijų planavimo teisės aktų tobulinimą. Ministras patvirtino, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija teigiama išvada pripažino Vilniaus Bendrojo plano keitimo sprendinius ir išreškė viltį, kad tokio lygmens dokumentų rengimas ir derinimas ateityje vyks gerokai sparčiau. Ministras pristatė numatomas valstybinės žemės valdymo institucinės reformos gaires ir etapus.

Posėdyje dalyvavęs bei trumpą būsto rinkos apžvalgą pristatęs Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento direktorius Jokūbas Markevičius pažymėjo, kad bankas nestebi rinkos perkaitimo prilaidų, tačiau numatoma skirti papildomą dėmesį preliminarių sutarčių registravimui bei visuotinio NT apmokestinimo klausimui. J. Markevičius pažymėjo, kad šiuo metu nesvarstomi jokie Atsakingo skolinimo taisyklių pakeitimai.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius LNTPA nariams pristatė asociacijos vadovybės veiklos ataskaitą.

„Praėję metai buvo pilni permainų ir netikrumo, ypač pirmoje jų pusėje. Tačiau NT rinka pademonstravo išskirtinį atsparumą pandemijai, o esami vakcinavimo tempai jau skaidrina nežinomybę dėl ateities, ribojimus keičia laisvė veikti.

LR Žemės įstatymo pakeitimo projekto svarstymas Seime ir Vyriausybėje, LR Savivaldybių infrastruktūros įstatymas ir jo įgyvendinimo tvarkos savivaldybėse, atskirų statybos techninių reglamentų tobulinimas ir kiti aktualūs plėtros verslui klausimai ir šiemet išliks itin svarbiais LNTPA darbotvarkėje. Aktyviai įsitraukėme kuriant nuomos mokesčio kompensavimo tvarką – ši priemonė verslų buvo pripažinta kaip viena taikliausių ir reikalingiausių suvaldant finansų sautus ir išsaugojant darbo vietas prekybos sektoriuje. Asociacijos narių bendruomeniškumas ir siekis nuolat tobulėti bei dalintis savo patirtimi pažymėtas gausa nuotolinių ir gyvų renginių mūsų bendruomenės nariams ir visuomenei.

Pandemija parodė, kokia svarbi bendrystė, kai tenka susidurti su netikėtais iššūkiais. Asociacijos narių vieningumas skiriant paramą medikams tik patvirtino, kad telkiame atsakingus ir veiklius sektoriaus atstovus.

Šiemet narių skaičius išaugo iki 71, tad siekiame, kad naujieji nariai, atstovaujantys įvairias NT plėtros sritis ir teikiantys verslo paslaugas plėtotojams aktyviai įsitrauktų į asociacijos veiklas ir jas praturtintų”, – sakė M.Statulevičius.