Visuotiniame LNTPA narių susirinkime pristatyta ir patvirtinta 2022 metų veiklos ataskaita

Metiniame ataskaitiniame Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių susitikime asociacijos nariams pristatyta asociacijos valdybos ir administracijos veikla, įgyvendinant veiklos prioritetus 2022 m. ir susitarta dėl jų tęstinumo.

LNTPA prezidentas Mindaugas Statulevičius, pristatydamas veiklos ataskaitą, akcentavo organizacijos aktyvų įsitraukimą į teisėkūros procesus ir reguliacinių tvarkų tobulinimą bei kitų progresyvių sprendimų, efektyvinančių sektoriaus plėtrą, paieškas. Pagrindinis LNTPA fokusas buvo telkiamas:

– Valstybinės žemės valdymo ir naudojimo reforma;
– Statybos kodekso rengimas;
– LR Statybos įstatymo pakeitimai;
– Statybų medžiagų kainų ir prieinamumo krizė;
– Želdiniai ir jų normavimas;
– Savivaldybių infrastruktūros plėtros įgyvendinimas;
– Statinių paskirčių reglamentavimo pakeitimai;
– Visuotinis NT mokestis.

„Veikdami didelio neapibrėžtumo, permainų ir geopolitinės įtampos laikais, stebime, kad NT sektorius demonstruoja sveiką atsparumą. Galime daryti prielaidą, kad verslas protingai įsivertina kylančias grėsmes ir priima pagrįstus sprendimus rizikoms valdyti.

Pažvelgus iš šiandienos perspektyvų, apgailestaudami konstatuojame, kad didžiausi iššūkiai ir trukdžiai NT rinkai kyla iš lokalių institucijų ir jų priimamų teisinių sprendimų, kurie disbalansuoja verslo aplinką bei riboja visuomenės galimybes turėti prieinamą ir įperkamą būstą.

Džiugina asociacijos narių bendruomeniškumas ir siekis nuolat tobulėti bei dalintis savo patirtimi pažymėtas gausa renginių mūsų bendruomenės nariams ir visuomenei.

Tiek karas Ukrainoje, tiek pandemija parodė, kokia svarbi bendrystė, kai tenka susidurti su netikėtais iššūkiais. Asociacijos narių vieningumas skiriant paramą Ukrainos žmonėms tik patvirtino, kad telkiame atsakingus ir veiklius sektoriaus atstovus.

Šiemet narių gretos išaugo iki 73 – rekordinis skaičius per visą LNTPA veiklos istoriją. Siekiame, kad naujieji nariai, atstovaujantys įvairioms NT plėtros sritims ir teikiantys verslo paslaugas plėtotojams aktyviai įsitrauktų į asociacijos veiklas ir jas praturtintų”, – sakė M. Statulevičius.

Asociacijos visuotiniame susirinkime buvo išsamiai pristatyti NT skelbimų portalo realu.lt projekto plėtra ir pasiekti rezultatai. Iniciatyvos tikslas – sukurti sveiką konkurencinę aplinką NT skelbimų rinkoje ir sukurti pridėtinę vertę LNTPA nariams, optimizuojat šios paslaugos išlaidų eilutę.