„YIT Kausta“ atnaujina daugiabučių statybas Vilniuje

Vilniaus Viršuliškių mikrorajone, Pilaitės prospekte, pradėtos 6 aukštų modernaus daugiabučio gyvenamojo namo statybos. Iki šių metų pabaigos pastatas turėtų iškilti buvusioje „Vilspos” spaustuvės teritorijoje, kurioje darbai buvo stabdomi nuo 2009-ųjų. Norintieji įsigyti butus ramioje, tačiau strategiškai patogioje sostinės dalyje, tai galės padaryti nuo rudens. Projektą vykdo Suomijos koncernui priklausanti viena didžiausių statybos paslaugų grupių Lietuvoje AB „YIT Kausta”.

„Gyvenamųjų būstų paklausa sostinėje vėl atsigauna. Tad nusprendėme įgyvendinti projektą, kuris atitinka šiuolaikinio miestiečio poreikius – rami, tačiau strategiškai tinkama vieta su patogiai išvystyta infrastruktūra. Taip pradėsime apstatyti buvusios spaustuvės teritoriją”, – teigia bendrovės AB „YIT Kausta” generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Bendras naujojo gyvenamojo namo plotas sieks 2,1 tūkst. kvadratinių metrų, jame bus įrengti 42 butai. Vieno kambario butų plotai sieks nuo 38,95 iki 39,82 m2, dviejų kambarių – nuo 47,47 iki 55,02 m2, trijų kambarių – nuo 67,27 iki 68,19 m2.

Naujasis daugiabutis Pilaitės prospekte statomas iš surenkamų konstrukcijų, todėl jis bus labai sandarus ir šiltas. Gyvenamojo namo projektinius sprendimus numatyta įgyvendinti taip, kad būtų užtikrinta kokybiška garso izoliacija tiek su išorinėmis sienomis, tiek pastato viduje. Norintiems įsigyti šiuos naujos statybos butus bus pasiūlyta ir jų apdaila, kuri atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus, tačiau yra sąlyginai nebrangi.

Šis namas, kaip ir kiti „YIT Kausta” objektai, statomas vadovaujantis Suomijos koncerno taikomais kokybės reikalavimais tiek dėl butų išplanavimų, tiek dėl infrastruktūros. Todėl aplink visą sklypą, kuriame kyla daugiabutis, planuojama įrengti specialų žiedinį apvažiavimą.

Į namo teritoriją bus galima patogiai patekti iš Viršuliškių gatvės ir Pilaitės prospekto. Be jau esančių gatvių bus nutiesta ir nauja gatvelė, kuri sklypą sujungs su Pilaitės prospektu. Taip pat šalia namo numatyta įrengti 10  vietų automobiliams, o po pastatu – 32 vietų požeminę stovėjimo aikštelę.

Minėtas daugiabutis kyla 3,5 ha žemės sklype, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi spaustuvė ir automobilių centras. Artimiausiu laiku aplinkinėje teritorijoje ketinama vystyti verslo ir komercinių pastatų statybos projektus. Šiuo metu joje jau veikia automobilių priežiūros ir aptarnavimo įmonės.

Apie „YIT Kausta” įmonių grupę

Įmonių grupė „YIT Kausta” priklauso didžiausiam Suomijos statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation”. Suomijos statybos paslaugų koncernas veikia nuo 1912 m. ir valdo 450 padalinių Šiaurės ir Centrinėje Europoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje. YIT priklausančiose įmonėse 14 šalių dirba apie 26 tūkstančius darbuotojų.

Lietuvoje veikiančią įmonių grupę „YIT Kausta” sudaro viena didžiausių Lietuvoje rangos, statybos paslaugų ir komercinio nekilnojamojo turto vystymo įmonių AB „YIT Kausta” bei gyvenamosios statybos objektų tiesioginiais pardavimais ir projektų plėtra užsiimanti UAB „YIT Kausta būstas”.

Daugiau informacijos:

AB „YIT Kausta”
Marketingo vadybininkė
Goda Aškelavičienė

Mob. +370 650 11515
El. p. Goda.Askelaviciene@yit.lt
http://www.yit.lt/