Įteikti konkurso „Už darnią plėtrą 2011” apdovanojimai

Konkurso „Už darnią plėtrą 2011″ apdovanojimai penktadienį Vilniuje įteikti dviems geriausiai darnios miesto plėtros principus atitinkantiems projektams. Garbės raštais apdovanoti Veikmės „Pasyvių namų kvartalas” ir Eikos „Pilaitės namų” projektai.

Penkerius metus organizuojamo konkurso tikslas –  kelti kartelę nekilnojamo turto (NT) vystytojams, kad miestas augtų darniai ir harmoningai, nauji projektai būtų architektūriškai ir estetiškai išbaigti, statomi šalia išvystytos infrastruktūros, svarbiausių įstaigų, darniai susiliejantys su gamta. Konkursu siekiama atkreipti ir visuomenės dėmesį į kokybiškiausius, inovatyviausius NT projektus, taip auginant ir reiklų vartotoją.

Konkurso iniciatorės – Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius džiaugiasi, kad nors sunkmečiu konkurso dalyvių skaičius sumažėjo nuo įprastų poros dešimčių iki septynių, tačiau šį metą daugiau vystytojų išnaudojo kokybės auginimui ir inovacijų, ypač – atsinaujinančios energijos sprendimų – naujos statybos būstuose diegimui.

„Veikmę” verta pagirti už drąsą tokiu metu imtis energetiškai tvaraus, bet brangesnio būsto statybos nelaukiant 2018 m., kada pasyvi statyba bus privaloma. Iki to laiko lietuviai galės ištobulinti jau turimą patirtį ir pritaikyti ją kituose projektuose, kad ir daugiabučiuose”, – svarsto M. Statulevičius.

„Eika”  apdovanota už pasiūlytą prieinamą būstą – puikiai išvystytoje teritorijoje, už prieinamą kainą minimalistiniais sprendimais ir sąnaudomis pasiektas optimalus rezultatas. Be to, statytojai yra įkūrę namus administruojančią  bendrovę, – taip „Eika” lieka rūpintis savo pastatyto namo gyventojais ir toliau”, – sako LNTPA direktorius.

„Labai gerai, kad ir sunkiomis sąlygomis LNTPA organizacijoje išlieka savianalizės kultūra, – kritiškai vertinti tai, kas yra padaryta, ir taip siekti pažangos” – sako konkursą organizuojančios Darnios plėtros akademijos viena įkūrėjų, Vilniaus Gedimino Technikos universiteto doc. dr. Dalia Bardauskienė.

Tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą” organizuoja Darnios plėtros akademija ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija, bendradarbiaujant su Aplinkos ministerija, Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos projektuojančių įmonių asociacija, Lietuvos statybininkų asociacija ir  Nacionaline vartotojų konfederacija, „Verslo žinių” portalu www.vz.lt, žurnalu „Statyba ir architektūra”.

Garbės raštais apdovanoti konkurso dalyviai

Daugiau informacijos:
Justina Juršytė
LNTPA Komunikacijos vadovė
Mob.: (8 682) 34551
El. p.: justina@lntpa.lt
WWW: www.lntpa.lt