Infrastruktūros investicijų forume kalbėta apie VPP projektų perspektyvas, kliūtis ir įgyvendinimą optimizuojančias taisykles panaudojant ES paramą

Anot LNTPA direktoriaus Mindaugo Statulevičiaus, tiek Vyriausybė, tiek savivalda turi turėti savo ilgalaikius – bent 3-5 metų VPP planus, siekiant, kad numatyta įstatymuose teisė privačiam verslui inicijuoti projektus, pasiektų geriausių rezultatų.

„Šiuo metu mes susiduriame su keliomis problemomis: turime sėkmingų pavyzdžių, tokių kaip Balsių mokykla, bet visuomenės palaikymo ir supratimo trūksta. Trūksta ir nuoseklaus Vyriausybės ar savivaldos planavimo, kuris procesą galėtų padaryti gerokai efektyvesnį. Reikia labai atidaus planavimo, nes per artimiausius metus išaugs reikalavimai infrastruktūrai – o jie iš karto brangina projektus, todėl ankstyvas planavimas dar galimybių studijų stadijoje gali padėti kiek sumažinti išlaidas“, – konferencijos metu sakė M. Statulevičius.

Spalio 23 vykusioje konferencijoje „INFRASTRUKTŪROS INVESTICIJŲ FORUMAS 2014” dalyvavo Vyriausybės, Investuok Lietuvoje, savivaldos ir verslo atstovai.

Daugiau informacijos apie konferenciją – čia.

Konferencijos dalyvių pranešimai:

1. Robertas Dargis

2. Jani Saarinen

3. Aldo Bevilacqua

4. Jekaterina Sarmaviciene

5. Simona Oliskeviciute Ciceniene

6. Jonas Kimontas

7. Vilius Girkontas

8. Loreta Maskalioviene

9. Vidas Venckus